Zeka Testleri Eğitimi 2020

Zeka Testleri 2020 Eğitiminde WISC-R Zeka Testi, Stannford Binet Zeka Testi, WAIS Zeka Testi ile ilgili eğitimde testler ayrı ayrıda alınabilmektedir. 

(WISC-R – Stanford Binet – WAIS)

Eğitim Ücreti : 1000 TL.

Eğitmen

Yrd. Doç Dr.. Elif Güneri 

Zeka Testleri Eğitimi

Zeka Testleri Eğitimi

Eğitim Yeri : Klinik Psikoloji Enstitüsü Ümraniye / İstanbul

Eğitim Tarihleri

04 Ekim 2020 Pazar 10:00 18:00

01 Kasım 2020 Pazar 10:00 18:00

06 Aralık 2020 Pazar 10:00 18:00

 

Zeka Testleri 2020 Eğitim Programı: Eğitim süresi 3 gün/24 saattir. Eğitimler her ayın ikinci pazarında gerçekleştirilecektir. Programda WISC-R Testi, WAIS Testi ve Stanford Binet Testi ile ilgili ilk önce alt testlerin tanıtımı, anlatılması, nasıl uygulandığı, nasıl raporlandığı bilgileri aktarılacak daha sonra raporlama örnekleri gösterilecektir. Katılımcıların yapacakları uygulamaların süpervizyonunun ardından belgeleri verilecektir.

Stanford Binet Testi Eğitimi

2-18 yaş arasındaki bireylere uygulanan zeka testidir. (Eğitimde 2-6 yaş arasındaki çocuklara uygulanışı anlatılacaktır).

Stanford Binet Zeka Testi hem üstün yetenekli çocukların hem de zihinsel engelli bireylerin tespit edilmesinde kullanılan bir zeka testidir. Ancak çocuklarını zeka testine götürmek isteyen aileler zeka testleri ile ilgiyi şu bilgileri bilmeleri gerekir. Zeka testlerinde her yaş dilimine göre hazırlanmış farklı standart sorular bulunmaktadır.

WISC-R Zeka Testi Eğitimi

Türkiye’de standardizasyonu, geçerlilik ve güvenilirliği yapılmış en önemli zeka testlerinden birisi olan WISC-R testi 6-16 yaş grubu bireylere uygulanır ve bu yaş grubundaki bireylerin zeka bölümünü yani IQ puanını ortaya çıkarır. Test; 6 sözel, 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşmaktadır. Test sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümü yani üç IQ puanı elde edilir.

WAIS Zeka Testi Eğitimi

Klinikte yaygın bir kullanımı olan ve 16 yaş üzerindeki bireylere uygulanan WAIS  Zeka Testi Eğitimi bireylerin zeka bölümünü yani IQ puanını ortaya çıkarır. Test; 5 sözel, 5 performans olmak üzere 10 alt testten oluşmaktadır. Test sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümü yani üç IQ puanı elde edilir.

Zeka Testleri 2020 Eğitimi Sonunda Verilecek Belge

Uygulayıcı Sertifikası – Klinik Psikoloji Enstitüsü Onaylı

EĞİTİM ÜCRETİ: 1000 TL + KDV

EĞİTİM MATERYALİ: Eğitim Materyalleri ücrete dahil değildir.

EĞİTİME NASIL KATILABİLİRSİNİZ: 0216 481 70 70’i veya 0555 600 60 26’i arayarak veya aşağıdaki Kayıt Ol butonuna basarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. Eğitimle ilgili tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki form üzerinden sorabilirsiniz.

    Telefon ile ulaşabilirsiniz.
    Sms ile ulaşabilirsiniz.
    E-Mail ile ulaşabilirsiniz.